TRT’den İzleyiciye Küfürlü Yanıt

TRT… Hani bizim vergilerimizle finanse edilen, izleyici kitlesini geniş tutmak amacıyla, birçok yeni program ve dizilere imza atan, açtığı yeni kanallar ile adından sıkça söz ettiren güzide devlet kanalımız… TRT bu sefer daha farklı bir gündem ve skandal ile karşımızda. 14 Aralık Salı itibari ile haber siteleri ve bloglara düşen, BirGün Gazetesi yazarı İskender Gürdöl’ün köşesine taşıdığı iddiaya göre, bilgi alma hakkını kullanmak isteyen bir vatandaşa, bir haber kuruluşuna yakışmayan şekilde cevaplar atıldığı belirtiliyor. İddiaya göre 22 Kasım’da ekranlara gelen Stadyum programına mail ile katılan bir izleyicinin sorduğu sorulara tamamen dilbilgisi hataları ile dolu, laubali bir şekilde yanıt vermekle kalmayan TRT, tam bir mail trafiği yaşadığı izleyiciye küfür etmeyi de ihmal etmemiş

TRT tarafından herhangi bir yanıt gelmemesine rağmen konu forumlarda ve haber altı yorumlarda tartışılmaya başlandı bile. İdeolojik olmasından tutun, bunun muhalefetin bir kışkırtması olmasına kadar birçok yorum var ama acı olan, gerçek olma ihtimalinin bile olmamasını umut ettiğim yazışmanın ta kendisi. Bu hakaretler, küfürler, bir televizyon kanalına yakışacak şeyler değil. Üstelik bir devlet kanalına… Sporun dostluk olduğunu sık sık söyleyen, barış ve kardeşlik mesajları vermeye çalışan bir basın-yayın organına yakışmış mı?

“Sorularımız Hakan Şükür’e…
Duyduk ki TRT’den Stadyum Programı için her hafta 14 bin TL alıyormuşsunuz. Para da HSBC Bank İstanbul Bomonti şubesine yatıyormuş. Eğer böyleyse…

1-Bu kadar para size neden veriliyor? İçiniz rahat mı. Hayır yani dini bütün bir insansınız ya ondan diyoruz…

2-Bu ücretin vergisi ödeniyor mu? Yani TRT’deki çalışma statünüzün adı nedir?

3-Bu ücretin alınmasında malum cemaatinizin payı ve gücü nedir? Siz ne düşünüyorsunuz? Ya da cemaat bu olayın neresinde ne kadar vardır?

4-Toplamda 728 milyarlık bir tutar bir hayli iyi öyle değil mi? Siz ne düşünüyorsunuz?

5-Bakalım bu sorularımız bir cevap bulacak mı?
Bekliyoruz…Sevgiler…Saygılar…

H.Günel”
TRT’nin cevabı: (Türkçe yanlışları TRT’ye aittir)
“Hayri bey hakan sukur geldikten sonra sporsorlugu gelirleri 10 kar artti bunuda yazsaydiniz ridvanlar m. denizliler 3er 5er trilyon alirken musade ederseniz turk futbolunun en basarili ismida onlarin 6 da birini alsin cemaatle ne alakasi var ideolojik yaklastiginiz her halinizden belli”

Bunun üzerine H.Günel’in yanıtı:
“Sorun da bu ya… Bu akdar paraları Hakan Şükür, Denizli, Dilmen niye alır?… Neyin karşılığı bu paralar? Hangi işin? 17 milyon işsizin kıvranarak süründüğü bir ülkede üstelik.. İdeoloji diyorsunuz.. Bunun neresi ideoloji..? Üstelik ben hala sorularıma cevap alamadım… Sizin mailinizdeki savunma şuna benziyor biraz… Ağca katil ama başkaları benzer programlar yapınca suç değil, TRT yapınca suç… Böyle savunmadı mı TRT’de kendisini?… Yuh olsun mu size, bana bizlere… hepimize… Hatta yazıklar olsun mu? Bence olsun…”
TRT’nin yanıtı:
“vicdani rahatmis arz talep meselesi ntv spor ve lig tv 3 katini veriyor gitmiyor hayri cim..”
Hayri Günel’den TRT’ye:
“Cevap bu öyle mi?.. Bu akdar ayağa düştü yani Hakan Şükür… Böylesine orta malı oldu desenize… Bir de “Hayricim” değil “Hayri’ciğim” olacaktı yanılıyor muyum?… Laubaliliği ise hiç hesaba katmıyorum… Arz talep meselesi öyle mi..?”

Ve devlet kanalı TRT’den Günel’e şöyle bir cevap geldi:

“Sanane gerizekali kiskanclik yapma i**e seneyede 2 katini verecez rejiden yaziyoruz binlerce mail geliyor nede olsa turk futbolunun krali ve adami hakan var yayinda raitingler super sen bile seyrediyosun ya ayi”
Buyrun yorum sizin…

One Response to TRT’den İzleyiciye Küfürlü Yanıt

  1. sdkbs diyor ki:

    bu kadar parayı alan başka biri olsaydı gazetelerdeki başlıkları görür gibiyim haram mal yiyosundan tutun da vergisi ne alemdeye kadar.Sormuşsun ya cemaatin payı nedir diye hakan şükür kendi yemez cemaate çalışır bence isterse çalışmasın alırlar valla altından o arabaları jipleri mipleri:))
    TRTye gelince kürt yayını yapmaya başladıktan istiklal marşına bile karşı hale geldikten sonra o dil kurallarını akıllarına bile getirmemişlerdir bence
    bide trt deki hakan şükür fanatiği de fena yaa sen kimsin de kral o demek ne demek yaa yok padişah allah aşkına yaa bunlarla aynı ülkede yaşamaktan gurur duyuyorum(!) bu kesin

Bir Cevap Yazın