Recep İvedik 2’de Kızdıran Diyaloglar…

Filmi beğenenler “Esprilerdeki argo kelimeler hayatın içinde var” derken, beğenmeyenler ise “Film küfürden geçilmiyor,

13 yaşından küçük çocuklar kesinlikle izlememeli” görüşünde.

Şahan Gökbakar’ın “Recep İvedik 2” filmi ilki gibi çok konuşulacağa benziyor. Eleştirmenlerin ikiye bölündüğü film cuma günü gösterime girdikten sonra seyircilerden de farklı tepkiler aldı. İşte izleyici görüşleri :

ÇOCUKLAR SEYRETMEMELİ

Gizem Başaran (22) Grafik Tasarımcı: Ben filmi çok beğendim, hemen hemen her sahnede güldüm. Recep İvedik 2, birinci filme göre daha güzel. Argo kelimelere de dikkat edilmiş ama yine de küçük çocukların seyretmemesi gerekiyor bence.

VERDİĞİM PARAYA DEĞMEDİ

Hakan Yürür (30) Subay: Birincisinde çok gülmüştüm ve Şahan’dan yine aynı performansı beklerdim. Kesinlikle küçük çocukların izlememeleri gerekiyor. Ben kardeşimle birlikte geldim ve argo birçok sahnede rahatsız oldum. Verdiğim paraya değmedi.

İLKİNDEN GÜZEL OLMUŞ

Gizem Aydın (23) Moda Tasarımcısı: Bence Recep İvedik bir halk kahramanı. Herkesin içinde olan ama dışarıya göstermediği pis tarafların hepsi onda birleşmiş, bu yüzden güldürüyor bence. Çok ince espriler yok filmde, her seviyede her kültürde insan anlayıp gülebilir.

YİNE O HALK KAHRAMANI

Gökhan Naldemirci (26) İşletmeci: İlki gibi değildi. Komik sahneler var ama yetersiz kalmış. Birincisinden sonra Recep İvedik 2’ye gelirken beklentilerim daha fazlaydı bunu karşılayamadı Şahan Gökbakar. Ama tabi ki Recep İvedik’e karşı olar taraftan değilim. O bir halk kahramanı.

TEPKİ ÇEKEN DİYALOGLAR

– Ninesi, Recep’e kızıyor: Kalk s…r git hayvan herif!

– Nine: Gel play station oynayalım da k…yım sana. Recep: Kimin kime k…cağı belli olmaz.

– Recep bir kıza fal bakıyor: Sana biri k…armış.

– Recep yoga yapıyor: Siz insanları dom … tıyorsunuz!

– Partide kanepe denildiğinde Recep cevap veriyor: Kanepeye bak, benim g…me bak!

– Japonlarla konuşuyor: Orama k.ma burama k. Çok s.. çek..

– Partide: Bu parti g.üm gibi geçiyor.

– Hemşire kıyafeti giyen kıza “Tansiyonumu ölçer misin” diyor. Daha sonra cinsel organını tutup “Küçük tansiyonumu ölçer misin” diyor.

– Marlyn Monroe kılığındaki bir kadına: Doğru söyle Einstein sana ç. tı mı?

– Ninesi 3-4 kere son nefesini verirken, “evdeki maun sandık” diyor, ölüyor, sonra tekrar canlanıp “evdeki maun sandık” diyor. Recep “yeter artık tamamla cümleyi” diyor. Ninesi “g.. ne girsin” diyor ve ölüyor.

2 Responses to Recep İvedik 2’de Kızdıran Diyaloglar…

 1. Cenk Demir diyor ki:

  Birincisini de çok küfürlü olduğu için sevmemiştim. Bu da aynı. Al birini vur ötekisine. İçimizde nu kadar iğrençliğin bir arada bulunduğu kaç kişi var ki, filme gidip gişe rekoru kırdırıyorlar. Galiba küfür edilmekten hoşlananlar da var. Yapımcıları da kınıyorum, filme giderek böyle basit filmlerin yapılmasına sebep olanları da…
  Doğru zevk meselesi…

 2. ceddiguzel diyor ki:

  Küfrün bile bir adabı vardır
  Küfrün bile bir edebi kullanımı vardır
  Ama bunların ötesinde insanların bu tip yapımlardan alması gereken bir şeyler vardır
  Recep İvedik karekterinden insanlar ne alabilir ki

Bir Cevap Yazın