Gidenin Ardından…

Kimi insanlar duygularını belli edemez. Bu bazen hayatlarının sonuna kadar sürer. Bazen de öyle bir şey gelir ki başlarına, çark ederler tabiri caizse. Ben babamı kaybettim bundan tam 7 sene önce. İlginçtir bir tek duygularımı babama belli ederdim. Ondan başka kimseye samimi olmadım. Ağabeyim ve annem de dâhil buna. Ancak sevgimi en çok gösterdiğim adam bir gün beni bırakıp gitti. Yıkıldım, ama anladım, herkes bir gün gidecekti. Ben de öyle… Madem hayat bu kadar kısaydı neden sevgimizi belli etmiyorduk ki asgari de olsa.

Siz hiç sevdiğiniz birini gönderdiniz mi dönüşü olmayan bir yola?

Sabah uyandım, miskinliğim üstümdeydi. Telefonuma uzandım bakalım neler var facebook aleminde diye. Bir baktım herkes aynı paylaşımı yapmış. “Defne Joy Foster evinde ölü bulundu” Şok oldum. Sanırım bu şoku tek başıma kaldıramayacağımı düşünmüş olacağım ki anneme seslendim. Daha geçen gün, dans yarışmasından elendiğinde onu izlemiştik. Aslında Azra’yı destekliyorduk ama özellikle annemin kalbinde Defne’nin yeri başkaydı. Taa Kral Tv zamanlarından beri takipçisiydi. Sunduğu yarışmalara kadar takip ederdi. Bir dramın içine düştük beraber. Abartmıyorum, hala etkisinden kurtulabilmiş değiliz.
Ölenin arkasından konuşmak yakışmaz. Ama öyle konuştular ki ölen “samimiyetin” arkasından. İlk dikkatimi çeken “dinci” basının yaklaşımıydı. “İnsanı dinden soğutan basın” desem sanki daha doğru olacak. Her neyse, henüz daha olay günü, şaşkınlık had safhada.. Otopsi için morga kaldırıldı Defne.. Yani açıklanan bir şey yok. Ama muhafazakar(!) kanaldan bir ses geldi: “Aşırı alkolden öldü”
Afedersiniz ama çüüüşşş sesi yükseldi benden. Bu nasıl bir yargısız infazdı ki? O gece alkol almasının yanı sıra, başkasının evinde ölmesi, üstelik o şahsı daha yeni tanıması ama evli barklı bir kadın olması vs vs.. Bir çok şey yazıldı çizildi. Peki açıkça sormak gerekirse bundan kime neydi?

Mesela “su testisi su yolunda kırılır” diyen şahsı basamak olarak kullanan mankenimsiler konuşulurken gurur duyuluyordu da, gencecik bir kadına ölüm nasıl yakıştırılıyordu? Ama buna en güzel cevabı kim verdi biliyor musunuz? Eşi… Cenazedeydi, ağladı.. Oğlum var ailem var, onlar için yaşamam gerek dedi. Sevgisine, eşine sahip çıktı. O bile bunu yapmışken diğerleri utanmadı mı?

Bir Cevap Yazın