Eylül’de Gel…

Geçtim o yoldan dün,İçim doldu hüzün

Yapraklar solarken adını anarken

Bekletme ne olur gelmek zamanı gel

Yok yok gitme gitme gel

Eylülde gel..

Bu güzel dizeler gibi,eylül ayı gelir yapraklar solar ne de olsa mevsimlerden sonbahar..Ağaçların yaprakları yazın kavurucu sıcağından sararıp solmaya başladığında eylül ayı gelir çalar kapımızı ve başlarlar bir bir dökülmeye sar sarı yapraklar..sokaklarda yürüdüğümüz yolarda bazen farkına varmadan bazende benim gibi bilerek basarız duyarız o yaprak çıtırtısını..

Tatlı serin bir sonbahar akşamüstü ineriz sahile sırtımızda yarı yazlık yarı kışlık bir montla kimi sahildeki parke taşlarının arasına sıkışmış kimisi denizin üzerinde ekmek kırıntısı gibi yüzer durur dalgalar arasında tıpkı umutlarımız gibi..kimimiz bu hoş manzarayı seyredururuz kimizde yaprakları toplar ansiklopedilerimizin arasına koyar sonbahar hatırası yaparız..

Güneş bi görünüp bi kaybolsa da eylülde ıstır içimizi her şeye inat sizi terk etmiyorum kış gelsede hep ısıtacağım dercesine.. Her sonbahar güzel başlangıçların, tutku dolu sevdaların, yeni umutların hayata dair yaşanılacak nice güzel mutluluklarınızın habercisi olsun..Hoşgeldin sonbahar..

Bir Cevap Yazın