Krem Karamel…

Hayat , hep bir karışımdan ibarettir değil mi? Tıpkı dondurma külahında yediğimiz tadlar gibi kimi zaman krem karamel tadında kimi zaman sade çikolata , kimi zaman da limon vişne tadındadır hayat…

Kimimiz sade bir yaşamı tercih ederiz sade çikolata dondurma gibi,yaşadığımız mekanlardan gittiğimiz restaurantlar ve cafelerden,yaptığımız mesleklerden anlarız hangi tadda bir hayat yaşadığımızı birbirimizin..Kimimizde renkli bir hayatı seçeriz o zaman bize düşen dondurma külahındaki tad karışık meyve aromalı dondurma olur.Giydiğimiz kıyafetlerden yediğimiz yiyeceklerden ele veririz kendimizi rengarenkliğimiz çıkıverir ortaya evimizin dekoru gittiğimiz mekanlarada yansır,renkli bir hayatımız varsa hep rengarenk cıvıl cıvıl yerleri tercih ederiz.

Duygularımızada yansır tadlar moralimizin bozuk her şeyin ters gittiği zamanlarda ağzımızın tadı limon vişne tadında olur ağzımızı burar bu tad ve yüzümüzü ekşitiriz.Mutlu olduğumuz bir günde ise krem karamel tadında hissederiz kendimizi ve yedikçe daha da yiyesimiz gelir ve yüzümüzde hoş bir tebessüm oluşur. Hayatımızda canımızı sıkan pürüzler olduğunda cevizli dondurma gibi dilimize takılır her lokma da ceviz tanecikleri..

Bu sıcak yaz günlerinde ağzınızın tadı hep krem karamel tadında olsun yüzünüzdeki tebessüm eksik olmasın hiç…

Bir Cevap Yazın