2005 Best of Model Türkiye 1. ve Best Model Of The World 2. Burak Özçivit konuğumuz oldu. Tribünleri çok özlediğini belirten Burak Özçivit Fenerbahçe aşkını çok samimi bir şekilde dile getirdi. Çok keyifli geçen bu güzel söyleşiyi okumanızı tavsiye ederim.

Serkan Yakın: Yoğun bir temponuz var sanırım ?

Burak Özçivit: Çok yoğun. Diziyi bitirdim 3 ay oldu yaklaşık. O bittikten sonra, hiç boş günüm olmadı, arkadaşlarımla görüşürüm diye düşünüyordum ben. O da olmadı. Önemli olan iş.

Serkan Yakın: Bu yoğun tempo bünyenizi zorluyor mu ?

Burak Özçivit: Bünyemi zorlamıyor. Genciz neticede, ileride zaten dinleneceğiz. Ben memnunum.

Serkan Yakın: Okulunuz hangi aşamada ?

Burak Özçivit: Okulumu dondurdum. Marmara üniversitesi güzel sanatlar bölümünde okuyorum. Bakalım önümüzde ki sene devam edebilecekmiyim, zor gözüküyor çünkü yeni bir diziye başlayacağım. Bunlar benim için daha antrenman. Bu diziyi de antrenman olarak görüyorum. Asıl oturaklı ağır bir diziyi bundan sonra düşünüyorum.

Serkan Yakın: Kanal 7 de -18 isimli polis dizisi çevirdiniz. İlk diziminiz mi idi bu ?

Burak Özçivit: Evet. Aksiyon dizisiydi o. Çok zorlanıyordum. 4 ay o diziyi çektim, bunalıma girdim. Eğer dizi piyasası böyle ise ben bu işi yapmam dedim. Ama gördüm ki öyle değil.

Serkan Yakın: Web siteniz de koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım ve fırsat bulunca maraton tribününe gidiyorum demişsiniz. Ne zaman fırsat bulabiliyorsunuz ?

Burak Özçivit: Bu son dönem de pek fırsat bulamıyorum. Eskiden açığa gidiyordum ama tanındıkça oraya gidemedim. Bizim ağabeylerimiz var numaralıda, ben onlara söylüyorum onlar ayarlıyor biletimi.

Fenerbahçe geçen sene şampiyon olduğun da ben film çekiyordum. O kadar acı bir şey ki, dağ da idik biz, bana dediler Fenerbahçe şampiyon oldu, yapma ya dedim sevinemiyoruz bile. Etrafa bakıyorum taş, bitki, kaya, ağaç.

Serkan Yakın: Maçlarda hangi tribünde bulunuyorsunuz ?

Burak Özçivit: Genelde yedek kulübesinin arkasında oluyorum.

Serkan Yakın: Saçlarınızı ne ile besliyorsunuz ?

Burak Özçivit: Çok doğal sadece sabun ile yıkıyorum sonra jölemi sürüyorum. Herhangi bir besleme yok. Doğalım o konuda.

Serkan Yakın: Kendinizi Türk sinemasının yeni jönü olarak görüyor musunuz ?

Burak Özçivit: Kendim böyle bir şey söylemem. Başkaları söylerse katılabilirim ama kendi ağzımdan 30 yıl geçsede böyle bir şey duyamazsınız.

Serkan Yakın: 2007 Best Of Model Türkiye 1. Kaan Aypulat ile aranız nasıl ?

Burak Özçivit: Şöyle bir şey söyleyeyim 2005 den sonra kimseyi tanımıyorum. Ne tanıştık, ne yarışmayı izledim. Ben best model den çıktıktan sonra, best model ile ilgili bir iş yapmadım.

Serkan Yakın: İlk gittiğiniz Fenerbahçe maçını anlatabilir misiniz ?

Burak Özçivit: İlk gittiğimde 6 yaşındaydım, dayım götürmüştü. Rıdvan Dilmen vardı. Ben zaten Rıdvan’ın hastasıydım yatağımın kenarlarında hep yapıştırmaları vardı.

Serkan Yakın: Nasıl Fenerbahçeli oldunuz ?

Burak Özçivit: Nasıl olduğumu hatırlamıyorum. Babamda Fenerbahçelidir ama benim kadar koyu değildir. Gittikçe dozu artmaya başladı açığa takılmaya başladım. Şimdi maraton ve numaralıya gidiyorum. Hasta bir Fenerbahçeliyim.

Serkan Yakın: En son gittiğiniz maç hangisi ?

Burak Özçivit: Geçen sene ki Galatasaray maçı.

Serkan Yakın: Fenerbahçeliliğinizi ön plan da tutmanız size bir dezavantaj sağladı mı bugüne kadar ?

Burak Özçivit: Hayır. Ben Beyaz Show’a çıktığım da Beyaz abiye Fenerbahçe formamı hediye ettim ve bas bas bağırdım ben Fenerbahçeliyim diye. Bununla ilgili bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ben nerdeyse tüm çıktığım programlar da Fenerbahçe forması giyiyorum. Yemek programında bile Fenerbahçe forması giydim.

Serkan Yakın: Chelsea maçı ne olur ?

Burak Özçivit: Ben turu geçeceğimize inanıyorum. Ama yenilebiliriz de, çünkü çok kuvvetliler. Fenerbahçe 2-0 yenik duruma düşse de maçı bırakmayacaktır. Oyuna inanılmaz adapte oluyorlar. Avrupa da en önemli şey bence pres.

Serkan Yakın: Turu geçersek rakibin kim olmasını istersiniz ?

Burak Özçivit: Ben Arsenal’i isterim çünkü Liverpool çok tehlikeli. Beşiktaş’tan da çok iyi tanıyorum sekiztaş oldular. Ama olsun İnönü de yendiler.

Serkan Yakın: Bu turu geçersek final oynayacağımızı düşünüyor musunuz ?

Burak Özçivit: Ben aylardır söylüyorum yarı finale çıkalım final kesin. Çünkü bir adım kalacak, varını yoğunu ortaya koyacaklar.

Serkan Yakın: Zico’yu nasıl buluyorsunuz ?

Burak Özçivit: Ben şöyle düşünüyorum. Zico önceden de iyiydi ama takımı tanımıyordu, kimi nereye koyunca nasıl verim alacağını yeni öğrendi. Hep eleştiriyorlardı Zico’yu. Türkiye’de taraftarlar da sabır yok. Hemen her şey olsun istiyorlar. Yönetim Zico’nun arkasında durdu helal olsun.

Türk halkı her konuda çok heyecanlı. Ne kadar sabrederseniz o kadar mantıklı işler yaparsınız. Fenerbahçe’yi bu yüzden takdir ediyorum, Galatasaray’ı bu yüzden takdir etmiyorum. Uefa kupasını aldılar çok güzel ama oraya bir anda gittikleri için ve alt yapı olmadığı için şimdi nerdeler ? Aziz Yıldırım yıllardır bu alt yapıyı oluşturuyor. Aziz Yıldırım ileriye dönük çok açık.

Serkan Yakın: Aziz Yıldırım 10.yılını doldurdu. Daha ne kadar durur bilemeyiz.Aziz Başkanın yaptıklarının en az yarısını yapacak birinin gelmesi laz?m. Bu gelinen konumu korumak lazım. Bu konu hakkında düşünceniz nedir ?

Burak Özçivit: Onun kadar aydın olan biri gelmeli. Aziz Yıldırım ilk geldiğin de istemiyorlardı onu ama şimdi herkes arkasında. Herkes ön planda takıma bakarken, Aziz Başkan alt yapıyı hazırladı. Zaten alt yapıyı hazırladığınız da Avrupa standartlarına geliyorsunuz ve ondan sonra başarı geliyor. Başkan başarı gelecek sabredin dedi işte geliyor başarı. Fenerbahçe seneye Avrupa da hemen elenmeyecek, yine diş gösterecek rakiplerine.

Serkan Yakın: Fenerbahçe’nin bu sene transferleri ile ilgili söylentiler bir hayli fazla. Ronaldinho Eto’o isimleri geçiyor. Bu söylentiler hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

Burak Özçivit: Her şey Kadıköy değil ki. Bu adam, örnek veriyorum Mardin’e Sivas’a gidince aynı topu oynamaz. Bizim öyle futbolcular almamıza gerek yok, lig de hiç bir şey elde edemeyiz. Çok teknik adam oralar da oynamaz. Ben Anelka hastasıyım, Avrupa da olduğunda takip ediyordum Fenerbahçe’ye geldi acayip sevindim. Ama Anelka oynadı mı burada, yeteneksiz mi idi ? Kadıköy`de oynar ama doğu tarafına götürdüğün de aynı oyunu oynamaz. Ben onun yerine daha hırslı futbolcular almamız gerektiğini düşünüyorum.

İşine hangi adam geliyorsa onu alacaksın. Yıldız isim falan o eskidendi.

Serkan Yakın: Carlos marka olarak geldi. Son dönemlerin de geldi ama büyük bir motivasyon oldu Fenerbahçe’ye.

Burak Özçivit: Onun tecrübesi yeter. Fenerbahçe Avrupa da neden başarılı diyoruz. Gol yiyoruz ama ardından hemen toparlanıyoruz. Carlos’un olması inanılmaz motive ediyor takımı.

Serkan Yakın: Carlos’un diğer tanınmış büyük futbolcular ile yakınlığı var. Mesela Ronaldo için kardeşim diyor, Ronaldinho için kankam diyor. Bu Fenerbahçe’nin tanınması açısından iyi bir şey.

Burak Özçivit: Chelsea geliyor diyor ki Fenerbahçe’yi yenicez. Bizim takıma bakıyorlar Carlos var, Kezman var, Alex, var diyip biraz tedirgin oluyorlar. Bunlar olmadığı takdirde de olmaz kabul ediyorum, tabi ki Henry’i istiyorum forvete ama Türkiye Ligini de düşünmeliyiz. Yıldız futbolcu alalım yanına savaşan bir futbolcu da alalım.

Serkan Yakın: Savaşanlardan biri Semih diyebilir miyiz ?

Burak Özçivit: Çok seviyorum Semih’i. Nöbetçi golcü her girdiğinde gol atar mı bir adam.

Serkan Yakın: Sitemleri var bu aralar Semih’in. Gol attıktan sonra yedek kulübesine oturdu bir ironi yaptı.

Burak Özçivit: Haklı. Bir futbolcu formda olduğun da onu yedekte tutmak çok zor olur. Ben Kezman taraftarı değilim. Benim futbol anlayışımda forvet savaşan biri olmalı. Fenerbahçe’nin futbolcusu parçalamalı. Kezman fizik olarak Fenerbahçe’nin forveti değil. Bütün ataklarımız eziliyor. Semih topa basıyor, durdurup geri pas yapabiliyor ama Kezman yapamıyor bunu.

Serkan Yakın: Canlı olarak izlediğiniz ya da izlemediğiniz, geçmişte unutamadığınız bir futbolcu var mı ?

Burak Özçivit: Ben Baliç’i çok seviyordum. Birde Rapaiç’i çok seviyordum. Gaziantep maçını unutamam, gol den sonra on sıra aşağıya düştüğümü hatırlıyorum. 3-3 oldu meşaleler yerde, üstüne düştük meşalelerin. Hele 4 oldu kendimizden geçtik.

Serkan Yakın: Fenerbahçe tribünlerinde çılgınca sevinip, hiç tanımadığınız insanlarla gol olunca sarmaş dolaş olduğunuz oldu mu ?

Burak Özçivit: Her maç olur. Ben stada gitmesem de dışarıdada aynısı olur. Fenerbahçe gol atsın yeter.

Serkan Yakın: Maçlara gittiğiniz de fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor mu ?

Burak Özçivit: Çok oluyor. Keyifli bir şey bu. Hepsi Fenerbahçeli kardeşimiz tabi çektiricez. Sokak’ta da çok oluyor, insanlar ile iç içe olmak çok güzel bir şey. Ben çok severim tabi sevmeyenler de var. Sen zaten insanlar için yapıyorsun bu işi, onlar o ana duyguyu alıyor ve mutlu oluyor.

Serkan Yakın: Aile ile aynı evde kalmak, bu tempo ile yoğunluk ile nasıl oluyor ?

Burak Özçivit: Eğer işe devam ediyorsam dizim varsa eve gece 2-3 gibi geldiğim için ailemi pek göremiyorum. Sabah da 6 da kalkıp gidiyorum. İşim olmadığında da öğlen 12 gibi görüşmeler için evden çıkıyorum, gece 1-2 gibi eve geliyorum. Çok özlüyorlar beni. Onlar beni ekran da görüyor. Nasılsın oğlum diyorlar ama cevap alamıyorlar.

Serkan Yakın: Kardeşiniz var mı ?

Burak Özçivit: Kız kardeşim var. İlgi ona yoğunlaşıyor. Ben evde olayım istersem Kurtlar Vadisi’ni çekeyim bütün ilgi onda olmalı. Öss sınavlarına girecek.

Serkan Yakın: Onun arkadaşları da senin hayranındır. Dershaneye kardeşini almaya gidiyor musun ?

Burak Özçivit: Gidemiyorum. Özçivit soyadından yakalamışlar onu, senin akraban mı diye soruyorlarmış. Abim o benim deyince bir dakika ya ne dediğinin farkında mısın sen falan diyorlarmış. İnsanlar için çok farklı geliyor. Biz ekranda olduğumuz için gerçekten bir büyü o onlar için, yolda gördükleri zaman o büyü bir anda gidiyor.

Serkan Yakın: Bilgisayar ile aranız nasıl ?

Burak Özçivit: Vaktim oldukça internete giriyorum. Kendi siteme bile fazla giremiyorum.

Serkan Yakın: Facebook da hesabınız var mı ?

Burak Özçivit: Vardı kapattım. O kadar insanın girdiğini görünce girmenin gerek olmadığını düşünüyorum.

Serkan Yakın: İnsanlar nasıl bir düşünce ile sahte kimlikler ile hesap açıyorlar ? Böyle insanlar için ne düşünüyorsunuz ?

Burak Özçivit: Bir kişiden zaten bir tane vardır. Ondan bir tane daha olmaya çalışmak en büyük hata bence. Sizin en büyük özelliğiniz kendiniz olmali. Herkesin az çok neden böyle bir şey yaptığını tahmin edebiliyorum, kızları ayarlamak için böyle bir şey yaptıklarını düşünüyorum.

Serkan Yakın: Zavallılık mı bu ?

Burak Özçivit: Zavallılık demeyelim o kadar ağır konuşmayayım. Eğer amaçları kızlar ile tanışmak ise öyle kızdan hayır gelmez onu söyleyeyim. Oraya giren kızında o kişinin ben olmadığımı bilmeli. Ben oraya girip de öyle şeyler yapmam ki.

Serkan Yakın: Üye olduğunuz bir yer var mı ?

Burak Özçivit: Üye olduğum bir yer yok. Facebook vardı kapattım. Orada benim sahtelerim beni sildirmişti, bu kişi sahte diye. Hatta kamera açılır yazıyorlardı.

Serkan Yakın: Antu.com a giriyor musun ?

Burak Özçivit: Antu.com a giriyorum. Özellikle maçlardan sonra giriyorum. Taraftar resimleri, marşları almak için de giriyorum.

Serkan Yakın: Kadroda beğenerek izlediğiniz bir isim var mı ? Olmazsa olmaz dediğiniz ?

Burak Özçivit: Olmazsa olmaz Aurelio. Tam bir atom karınca. Aurelio’yu çok seviyorum Fenerbahçe’den gitmemeli.

Serkan Yakın: Alex ile ilgili ne düşünüyorsunuz ?

Burak Özçivit: Çok büyük bir yetenek, çok büyük bir zeka. Herkes diyordu durarak oynuyor diye, bırakın oynasın adam iki tane pas ile maçı çevirebiliyorsa durarak oynasın. Orda savaşan adamlar var Maldonado, Aurelio, Appiah bırakın adamı o beyin orda lazım.

Serkan Yakın: Appiah’ın Fenerbahçe’ye geldiği bu noktada bir tebrik mesajı bile göndermediği söyleniyor bu da üzücü bir şey.

Burak Özçivit: Görüyorsunuz Hooijdonk gitti Fenerbahçe’nin maçlarını hala nasıl izliyor.

Serkan Yakın: En son Chelsea maçına gelmişti Hooijdonk telefonu 100.Yıl marşı ile çalıyordu. Önümüzde ki hafta Kıraç ile görüşeceğiz. Kıraç’ın şarkısını nasıl buluyorsun ?

Burak Özçivit: Sevilla maçından sonra Bağdat Caddesine gittiğimizde tüm taraftar o marşı söylüyordu. Çok güzel bir şarkı.

Serkan Yakın: Son olarak Fenerbahçelilere Antu.com üyelerine ne söylemek istersiniz ?

Burak Özçivit: Fenerbahçe’yi çok seviyorum. Beni sevenler için söylüyorum, beni takip etmeye devam etsinler, güzel işler yapacağım. Ben hasta bir Fenerbahçeliyim bunu da bilsinler. Bunu her yerde söylüyorum, söylemeye de devam edeceğim. Ama benim ki fanatiklik boyutun da değil, diğer takım taraftarları için söylüyorum. Sadece sevdiğim takımı tutuyorum. Farklı bir şey düşünmesinler. Çünkü insanlar bizi izlediği zaman farklı şeyler düşünüyor, ona göre değerlendiriyor.

Burak Özçivit röportajını indirmek için tıklayın..